Co mě vedlo k webovkám

Takhle už to dál nejde. S tím se musí něco udělat! Člověk otevře noviny, a co vidí – chyby v textu. Začte se do e-booku a… zase chyby. Pustí televizi a o vyjadřování televizních reportérů se snad ani nemusím zmiňovat, to je kapitola sama pro sebe. Tragédie, děs a hrůza. Ještě že ji téměř nepouštíme.  

V poslední době se mi „do rukou“ dostalo docela velké množství nejrůznějších článků a e-booků. V některých bylo chyb nepatrně, s jinými to bylo horší. Mám ráda svůj rodný jazyk, a tak je pro mě obtížné tyto překlepy nevnímat. Soustředím se pak spíš na jazykovou stránku než na tu obsahovou a to je beze sporu škoda.

Kromě toho, že jsem nabídla pomoc, jsem přemýšlela, co by tak lidem mohlo pomoci, aby se v pravopisu lépe orientovali a psaní jim nedělalo takové potíže. A co jsem vymyslela, vidíte sami. Založila jsem tyto stránky a blog, kam budu pravidelně přispívat články zabývajícími se nejproblematičtějšími jevy z oblasti českého pravopisu.

A podle hesla „kdo hledá, najde“ budu doufat, že alespoň někdo si dá tu práci, použije Google a vyhledá si to, v čem si není jistý. Třeba se mi někdy v budoucnu začne stávat, že chybných článků přečtu méně a méně.

A důvodem, proč jsem se rozhodla pro korektury, je, že mi opravování chybí. 😀 Jsem poznamenaná učitelka, která po skončení vyučování opravovala a opravovala… Na rodičovské dovolené ale opravovat nemám co… jen svého muže, 😀 ale to jaksi není ono… Strádám. Trpím. V životě mi chybí to „něco“, co ho dělá smysluplným.

Teď už jistě chápete, že se na vaše texty plné chyb opravdu těším, takže směle do toho. Napište mi na info@korekturyeva.cz a mé šedé dny zaplníte sluncem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *