O mně

Miluji probírat se nejrůznějšími texty a hledat každou chybičku. Ráda sedím do noci u počítače a pročítám e-booky a články, které je třeba doladit a dodat jim na důvěryhodnosti a profesionalitě.

Když narazím na text s chybami, článek častokrát opouštím a špačkuji cosi o negramotnosti. Vždyť tohle se učí už ve druhé třídě! Jak to můžou takhle napsat?

Dříve jsem reagovala tak, že mi to stejně nedalo, a tak jsem kontaktovala autora textu a velmi taktním způsobem ho upozornila na „pár chybiček“. Nikdy jsem se nesetkala s negativní reakcí, i tak to ale vždy byla nevyžádaná rada a všichni dobře víme, jak to s nimi je. Nikdo je nemá rád.

A tak jsem se rozhodla to změnit.

Jedné červencové noci, při kojení až do bezvědomí (ne, nejsem masochista, jen synovi lezly zuby), jsem dostala skvělý nápad. Proč nutit horu, aby chodila k Mohamedovi, když můžu Mohamedovi ukázat cestu k hoře.

A tak se zrodil tento web. Web pro každého, komu není lhostejné, jak působí jeho článek nebo e-book na čtenáře a chce ho mít napsaný správně. Bez chyb a tak, aby měl hlavu a patu. Pro každého, kdo má děti školou povinné a při společném psaní úkolů nechce přiznat, že vlastně neví, jak se to píše správně. Pro každého, kdo nechce ztratit body při smskovém namlouvacím rituálu.

Proč právě já?

Jsem k práci korektorky jako stvořená. Perfektně ovládám pravidla českého pravopisu, navíc jsem učitelka, což je opravdu výhoda, protože když jsem dokázala prvňáčkům vysvětlit, že L-A není PU, a nevzdala to ani po 30. nezdaru, nevzdám to ani s vámi, i kdybyste byli sebeztracenější případ. Navíc mě to ohromně baví.

A tak korekturami spojuji příjemné s užitečným.

Já uspokojím své učitelské touhy (čtyři roky na „rodičáku“ jsou čtyři roky na „rodičáku“) a vy si osvěžíte znalosti českého jazyka. Vaše texty budou bez pravopisných a jiných prohřešků a vy si oddychnete. Budete vědět, že tam nejsou chyby, protože si je sami najdete, nebo to pro vás udělám já. Svému potomkovi řeknete, jak správně napsat Pavlovi psi / Pavlovy psy a budete vědět, proč to tak je. Nebudete za negramotu.